Zrób to sam i udekoruj tort urodzinowy dla dzieci

Spis treści:

tort urodzinowy dzieci

Zrób to sam i udekoruj tort urodzinowy dla dzieci

Żadne wakacje nie są kompletne bez deseru. W zależności od celu obchodów i skali święta decydują, które wypieki najlepiej podać: ciastka lub ciasta, bułki lub babeczki.

Na specjalne okazje podaje się ciasta, a następnie kroi się je na porcje. Ogólnie bardzo trudno sobie wyobrazić urodziny bez ciasta, zwłaszcza jeśli chodzi o urodziny dziecka. Ważne jest, aby tort urodzinowy dla dzieci wybrać w taki sposób, aby bohater tej okazji został ogarnięty entuzjastycznymi uczuciami, bo na ten moment czekał cały rok!

Oryginalne pomysły na tort urodzinowy dla dziewczynki

Niezwykły projekt głównej słodyczy wieczoru można wykonać samodzielnie, ale nadal lepiej jest preferować gotowe produkty zamówione w sklepach i piekarniach. Z reguły marzenia dziewcząt są tak fantastyczne, że bardzo trudno zrealizować niestandardowy pomysł bez specjalnych umiejętności. Wskazane jest, aby polegać na umiejętnościach profesjonalistów.

tort urodzinowy dzieci

Popularne: Elsa, Roszpunka, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Ariel, Barbie, Kitty, Świnka Peppa. Ciekawie wyglądają ciasta dla lalek. To prawda, że ​​przyjemność nie jest tania. Ale czy jest cena za szczęście dzieci?

Są bardziej skromne możliwości dekoracji „dziewczęcego” deseru. Są to wszelkiego rodzaju kokardki, kwiaty, koronki, falbany. Możesz nałożyć na kawałek jadalną koronę lub parę kryształowych butów.

Są ciasta powozowe i zamki. Należy zauważyć, że nie wyglądają gorzej niż ciasta księżniczki. A w niektórych przypadkach okazuje się jeszcze bardziej oryginalny i interesujący.

W pogoni za oryginalnymi pomysłami nie można zapominać, że przysmak powinien mieć nie tylko piękny wygląd, ale także wysoką jakość pod względem wewnętrznego wypełnienia. Nastrój okruchów zostanie zepsuty, jeśli kolorowe ciasto nie będzie dobrze smakowało do spożycia.

Wskazówki od szefów kuchni i kucharzy

Przepisy na robienie domowych pierogów z mięsem mielonym znajdują się w tym artykule.

Istnieją przepisy na kaszę gryczaną z kurczakiem pieczonym w piekarniku.

Jak zrobić tort urodzinowy dla chłopca

Najprostszą opcją udekorowania uczty na urodziny chłopca jest tort w kształcie autka. Pomysły, które stały się powszechne, obejmują piłkę nożną, lokomotywę, samolot i robota.

Wskazówki od szefów kuchni i kucharzy

Ale urodzinowy chłopiec ma również swoje ulubione wstążki z kreskówek, więc nawet zwykły przeszklony rysunek z wizerunkiem bohatera, którego lubisz, stanie się niezwykłą ucztą. Wśród nastoletnich chłopców istotne są Timon i Pumba, The Fixies, Paw Patrol, Spider-Man, Super-Man, Batman, Hulk, Ninja Turtles.

Nie możemy zapomnieć o świecach dla urodzinowego chłopca. Tak, chyba nie warto przypominać, że kupuje się je według liczby lat. Chociaż ostatnio klasyczne świece zostały zastąpione świecami liczbowymi, a nawet zwrotami woskowymi, takimi jak „Gratulacje” czy „Wesołych Świąt”.

Ciasto na urodziny dziecka pieczemy własnymi rękami

Oczywiście kupowanie gotowego ciasta na urodziny dziecka jest znacznie łatwiejsze i łatwiejsze. Ale goście i sam bohater tej okazji będą bardziej zadowoleni z produktu wykonanego rękami kochającej i troskliwej mamy. Aby pieczenie zakończyło się sukcesem, musisz wyraźnie przestrzegać przepisu i wziąć pod uwagę wszystkie subtelności i niuanse procesu technologicznego:

urodzinowy dzieci

  • wszystkie składniki o suchej konsystencji (mąka, skrobia, kakao) są dokładnie przesiewane;
  • nie należy wlewać mąki do płynu, jest to płyn wlewany do przesianej mąki cienkim strumieniem;
  • niezależnie od składników wybranych do przygotowania ciasta, wszystkie muszą mieć tę samą temperaturę;
  • lepiej ugasić sodę sokiem z cytryny, a nie octem, takie ciasto jest delikatniejsze;
  • niektórzy cukiernicy, aby ciasto było bardziej kruche i przewiewne, dodaj 1 łyżkę. l. jakikolwiek mocny napój alkoholowy, jest to surowo zabronione w przypadku ciast dla dzieci;
  • jeśli nagle nie było pod ręką proszku do pieczenia, zawsze możesz go przygotować samodzielnie (12 g mąki, 3 g kwasu cytrynowego i 5 g sody oczyszczonej);
  • ciasta z dodatkiem proszku do pieczenia nie wolno intensywnie mieszać, w przeciwnym razie odparowany dwutlenek węgla spowoduje, że ciasto stanie się zbyt gęste, co negatywnie wpłynie na jakość ciasta;
  • podczas pieczenia ciasta w piekarniku należy ściśle monitorować temperaturę i czas pieczenia przewidziane w przepisie gotowania, istnieje ryzyko przesuszenia ciasta lub całkowitego spalenia.

Szef kuchni powinien między innymi mieć czas na upieczenie i udekorowanie ciasta. Dlatego lepiej jest przygotować ciasta wcześniej, a w dniu wakacji moczyć, natłuścić i udekorować.

Musisz tylko wiedzieć, jak je prawidłowo przechowywać. Na przykład produkty z ciasta kruchego można przechowywać przez kilka dni w specjalnej metalowej puszce.

Są mrożone w taki sam sposób jak warstwy biszkoptów. Ponadto każdy tort należy zapakować w osobną przezroczystą folię. W ten sam sposób przechowywane są półfabrykaty ciasta parzonego (oczywiście bez nadzienia).

Author: Voodoomuro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *