Dwa ciasta o tematyce piłkarskiej dla dzieci i dorosłych

Spis treści:

Pyszne domowe jedzenie

Dwa ciasta o tematyce piłkarskiej dla dzieci i dorosłych

Aby zadowolić młodych i starych piłkarzy i piłkarzy, wystarczą podstawowe umiejętności cukiernika. Ciasta, które oferujemy do rozważenia w tym artykule, są przygotowane z jednego z najprostszych rodzajów ciasta i będą w stanie sprostać nawet początkującym kucharzom. Ale opcje kremów i biżuterii są dwojakiego rodzaju: proste i średnie. Tak więc, niezależnie od wybranej metody dekoracji, zarówno wytrawni cukiernicy, jak i początkujący będą mogli zadowolić swoich ulubionych sportowców ciastem o tematyce piłkarskiej.

 1. Ciasto na boisko piłkarskie: robienie ciastek
 2. Wyrabianie kremów i dekorowanie ciast
 3. Ciasto kulkowe: z jakiego ciasta ugotować
 4. tematyce piłkarskiej

 5. Krem do ciasta kulkowego
 6. Dekoracja Marcepan

Ciasto na boisko piłkarskie: robienie ciastek

Ciasto dla piłkarza najłatwiej jest zebrać sam smakołyk z kilku prostokątnych ciastek i udekorować go woreczkiem (strzykawką) oraz trwałym kremem w kolorze biało-zielonym, jak to zwykle widać na boiskach piłkarskich.

Dla piłkarza przygotowane są ciastka biszkoptowe. W szczególności w tym przepisie będzie to „Zebra”. Do przygotowania ciasta potrzebujemy następujących składników:

Pyszne domowe jedzenie

 • Jajka – dziesięć.
 • Cukier granulowany – 4 filiżanki (łącznie – 800 g).
 • Mąka – 4 filiżanki (również 800 g).
 • Opakowanie masła 400 g.
 • Śmietana – 2 filiżanki (łącznie 400 g).
 • tematyce piłkarskiej

 • Proszek kakaowy – 6 łyżek.
 • Soda – 1 łyżeczka.

Ubij jajka, dodając po kolei cukier. Następnie włóż śmietanę. Dalej jest masło (stopione). Dodaj sodę do mąki, trochę wymieszaj, dodaj tę suchą mieszankę do ubitych produktów. Gdy ciasto o tematyce piłkarskiej zostanie ubijane, gładkie i pozbawione grudek, należy je podzielić na dwie części. Dodaj kakao do jednego, ugniataj. Naczynie do pieczenia (na pewno duże i prostokątne) kładziemy papierem do pieczenia i zaczynamy układać po kolei: łyżkę brązu, łyżkę białego itd., Aż ciasto się skończy.

Wysyłamy przyszłe ciasto dla dorosłych lub dzieci z motywem piłki nożnej do wypieku w piekarniku. Ogień powinien być nieco niższy od średniej, ponieważ biszkopt musi być upieczony w środku, a nie spalony na zewnątrz. Gotowość ciasta sprawdzamy zapałką lub wykałaczką, przebijając środek. Jeśli wykałaczka pozostanie sucha, ciasto jest gotowe i można je wyjąć i poczekać, aż ostygnie, aby pokroić wzdłuż na 3-4 różne warstwy ciasta.

Wyrabianie kremów i dekorowanie ciast

Pyszne domowe jedzenie

Krem do gotowania od:

 • Masło (750 g).
 • Mleko skondensowane (2 puszki).
 • Barwnik na zielono.

Uwaga: nie wszystkie kremy powinny być farbowane na zielono! Kawałek powinien pozostać biały.

Dlatego nakładamy tulipanową nasadkę na torebkę lub strzykawkę i obcinamy boki ciasta bielą. Rysujemy również oznaczenia na polu kolorem białym. Bramka może być wykonana z białej czekolady przez stopienie jej, a następnie schłodzenie gotowego rysunku w lodówce lub można ją narysować po prostu jako znacznik, jak na schemacie. Prostsza oczywiście jest druga wersja tortu z piłką nożną. To zależy od profesjonalizmu cukiernika. Następnie dodaj barwnik do pozostałego kremu i stwórz potrzebny nam zielony odcień. Przykryj widoczne pozostałości ciasta tą samą dyszą. To będzie trawa.

Możesz między innymi zrobić małą piłkę nożną z mastyksu lub zamówić ją w najbliższej cukierni, a następnie po prostu zawiesić na torcie.

Kulka w kształcie kulki: z jakiego ciasta ugotować

Ciasto o tematyce piłkarskiej można również wykonać w formie kuli. Aby to zrobić, możesz również użyć ciasta biszkoptowego z powyższego przepisu. W razie potrzeby kakao można dodać lub nie. Nie ma różnicy. Tylko w tym przepisie trzeba użyć kulistego kształtu, aby uzyskać taką półkulę. Gdy ciasto będzie gotowe, należy je wyjąć, ostudzić, pokroić na trzy części i posmarować kremem.

Krem do ciasta kulkowego

Do kremu będziesz potrzebować:

 • Woda – 2 łyżki. l.
 • Brzoskwinie – 3 szt.
 • Proszek kakaowy – 1 łyżka l.
 • Masło – 175 g.
 • Cukier puder – 175 g.

Możesz jednak użyć również kremu z poprzedniego przepisu. Tyle, że ten tort o tematyce piłkarskiej będzie miał zupełnie inny smak. Ponadto zamiast zielonego barwnika dodaje się tutaj proszek kakaowy.

Więc przygotowujemy krem. Dodaj kakao do wrzącej wody i wymieszaj. Teraz ubij masło. Nie przerywając procesu, wlej do masła rozcieńczone kakao i dodaj cukier puder. Ubijaj, aż krem ​​będzie gładki i puszysty. Brzoskwinie pokroić w plasterki.

Ciasta smarujemy kremem i układamy z brzoskwiniami. Resztę kremu rozprowadzić na powierzchni ciasta bez dodawania brzoskwiń.

Dekoracja Marcepan

To dzieło sztuki kulinarnej ozdobimy marcepanem. Aby to przygotować, potrzebujesz trzech składników: wody (3 + 2 łyżki. L.), cukru (1 szklanka) i migdałów (1 szklanka). Ponadto do dekoracji musisz mieć białą i czarną czekoladę.

Gotowanie marcepanu. Zanurz nasze migdały we wrzącej wodzie na kilka minut. Nie potrzebujemy wody, więc ją spuszczamy. Usuń skórkę z migdałów. Teraz musisz dobrze wypłukać orzechy i smażyć je przez 10 minut, ciągle mieszając. Syrop należy przygotować z resztek cukru i wody. I zmiel migdały na mąkę. W syropie musisz podgrzewać posiekane orzechy przez około cztery minuty. Następnie marcepan powinien ostygnąć i trzeba go przewinąć w blenderze lub maszynce do mięsa, a następnie zwinąć dwie grudki – jedną większą, drugą mniejszą.

Do większości dodajemy białą czekoladę rozpuszczoną w kąpieli wodnej, a do mniejszej czarną. Obie grudki należy odpowiednio zagnieść. Teraz należy je owinąć folią i włożyć do lodówki. Po pewnym czasie, gdy marcepan dostatecznie stwardnieje, należy go wyciągnąć, rozwinąć i pokroić w sześciokąty tej samej wielkości. Nie musisz długo trzymać figurek pod czystym, mokrym ręcznikiem. W kolorze dekoracja jest ułożona w tej samej kolejności, w jakiej układa się ją na tradycyjnej piłce nożnej. Po ułożeniu sześciokątów przykryj całe ciasto wilgotnym ręcznikiem.

Gotowy smakołyk (zarówno pierwszy, jak i drugi) na kilka godzin należy włożyć do lodówki, aby namoczyć ciastka.

Author: Truerunner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *